. Klbové hlavice
Mapa stránky

Follow Us on Twitter
ERIKS UK RSS News Feed
Close

Klbové hlavice

Klbové hlavice
Klbové hlavice sú kompaktné naklápacie klzné ložiská, ktoré môžu podporovať veĺké radiálne záťaže a obojsmernú axiálnu záťaž súčasne

Tieto ložiská sú klasifikované typmi klzavého povrchu, menovite, typ s vložkou, typ liaty pod tlakom a typ bez údržby. V type s vložkou, guĺový vnútorný krúžok robí kontakt so špeciálnym ložiskom z medenej zliatiny s vynikajúcimi zábehovými vlastnosťami.

Pri type liatom pod tlakom, guĺový vnútorný krúžok robí priamy kontakt s povrchom otvoru telesa zo špeciálnej zinkovej zliatiny odlievanej pod tlakom.

Pri type bez údržby, guĺový vnútorný krúžok robí kontakt so špeciálnou výstelkou z PTFE typu bez údržby. A tak, jemný rotačný a oscilačný pohyb sa dá dosiahnuť s vynikajúcimi vlastnosťami proti opotrebeniu a záťažovými vlastnosťami pri každom type.

Klbové hlavice majú buď vnútorný závit v telese, alebo vonkajší závit na telese a môžu sa na strojoch ĺahko zmontovať. Používajú sa pri kontrolných a spojovacích mechanizmoch pri obrábacích strojoch, textilných strojoch, baliacich strojoch, atď.

Typ bez údržby je špeciálne vhodný pre zaťaženie v jednom smere a jeho najlepšia možnosť výberu je pre stroje, kde je nutné sa vyhnúť oleju ako napríklad stroje spracujúce potraviny, alebo stroje, ktoré nemôžu byť opätovne mazané.

Zdielať túto stránku

Email:

Klbové hlavice

Copyright ©2020 ERIKS UK
All trademarks acknowledged.
All rights reserved.
ERIKS s.r.o. Registered Office :
Rožnavská 1, 831 04 Bratislava
ICO: 36 356 689 NRS ID:99